Hayvanları sokağa bırakana 7 yıla kadar hapis cezası

Ethereum

New member
Tgcom24

Aksesuar cezaları

Ayrıca aynı suçlar için öngörülen ek cezalar, işlenen suçun ağırlığıyla orantılı olarak, esas cezaya da otomatik olarak uygulanacaktır; bu cezalar, uzaklaştırma cezasından ehliyetin iptaline kadar uzanmaktadır. Lig, bir notunda şu sonuca varıyor: “Oda Komisyonunda onaylanan yasa, kazaların meydana gelmediği durumlarda dahi, hayvanı yolda veya şehrin dışında bırakanlar için artık öngörülen cezaların daha da sıkılaştırılmasını öngörüyor.”

Hayvanları terk edenlerin ruhsatlarının iptaline tamam

“Söz verdik, yaptık. Bugün Ulaştırma Komisyonu'nda, Birliğin Karayolları Kanunu'nda yaptığı ve hayvanlarını terk edenlere yönelik cezaların – ehliyetin geri alınmasına kadar – sıkılaştırılmasını öngören değişikliğini onayladık. Medeniyet dışı bir olgu. Kuzey Ligi milletvekilleri Elena Maccanti, Andrea Dara, Domenico Furgiuele, Riccardo Augusto Marchetti ve Erik Pretto, her şeyden önce yaz aylarında kabul edilemez sayılara ulaştığını ve aynı zamanda kullanıcıların güvenliğini de riske attığını ekliyor.

Brambilla: “Ehliyetten vazgeçin”

“Hayvanları yolda bırakanlara yönelik cezaları ve idari yaptırımları sıkılaştıran Karayolları Kanunu reformunda yapılan değişikliğin Ulaştırma Komitesi tarafından onaylanmasını memnuniyetle karşılıyorum. Metin, iki değişikliğin yeniden formüle edilmesinden türetilmiştir, bunlardan biri benim ilk imzamı taşıyor“. Hayvan Hakları ve Çevrenin Korunması için Gruplararası Grup ve Hayvanların ve Çevrenin Korunması için İtalya Birliği'nin başkanı Michela Vittoria Brambilla (Moderniz) diyor.

“Metinleri imzalayan gruplararası meslektaşlarıma ve komisyonda onlara destek veren meslektaşım Cesa'ya teşekkür ediyorum. Eğer bu değişiklik, umduğum gibi yasalaşırsa, suçluya ek olarak sokakta bir hayvanı terk eden herkes yasalaşacak.” Kaza durumunda çok ciddi sonuçlara yol açabilecek sonuçlar nedeniyle ehliyetinin iptal edilmesiyle ağır bir idari yaptırımla karşı karşıya kalıyor. Böylesine nefret dolu bir davranışta bulunmaya niyetlenen herkes iki kere düşünecektir.” “Umarım” diye bitiriyor Brambilla, inceleme sırasında benim tarafımdan sunulan diğer iki değişikliğin de onaylanacağını, hayvanların çektiği araçlarla (tekerlekli sandalyeler ve variller) sokak hizmetinin kaldırılması ve güvenliği garanti altına alacak önlemlerle ilgili Yaban hayatı yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde yol kullanıcılarının (koridorlar, bariyerler ve çitler, akustik veya görsel caydırıcılar ve geceleri azaltılmış hız limitleri)”.