Göçmenler, Kavunlar: "Berlin? Başkalarının sınırlarıyla dayanışma yok" | "Tunus’a AB yardımının ilk dilimi yakında açıklanacak"

Ethereum

New member
“Tunus’la yapılan anlaşmayı hızla uygulayın” “Yasadışı göç sorunuyla” karşı karşıya kalındığında, Avrupa’nın sürdürülebilir ve bütünsel bir tepkisi “hem kısa hem de orta vadede gerekli”. Birliğin güneydeki 9 ülkesinin liderlerinin “Roma Sürecinin başlatılmasını memnuniyetle karşıladıkları” ve ayrıca “İki ülke arasındaki anlaşmanın derhal uygulanması” çağrısında bulundukları Med 9 zirvesinin sonuç bildirgesinin 3. maddesinde yazılıyor. AB ve Tunus”. Bildirgede, devlet ve hükümet başkanları daha sonra “ortak yasa koyuculardan, yasama meclisi sona ermeden tüm noktalarda anlaşmaya varmak için Göç ve İltica Paktı müzakerelerini hızlandırmalarını” talep ediyor.

Macron: “Birleşik yanıt için ortak yaklaşım” Macron şöyle açıkladı: “Toplantı her zaman olduğu gibi iyi geçti. Etkili oldu. İlerleme kaydedebildik. Avrupa Komisyonu ile meslektaşlarımıza önereceğimiz ortak bir yaklaşım bulduk.” Tamamen Avrupa’nın karşılaştığı bir soruna ortak bir yanıt verin. Bence Avrupa’nın bu akışları önleme yeteneği anahtardır.”

Meloni: “Almanya’da STK’lara ilişkin değişiklik bir geri adım” Malta zirvesinin oturum aralarında İtalya’nın AB Paktı’na yeşil ışık yakmak için neden zaman ayırdığının nedenlerini açıklayan Meloni şunları söyledi: “Perşembe günü Şansölye Scholz ile görüştüm. Almanya’nın bazı değişikliklerle gelmesi, özellikle STK’larla ilgili olan, bizim için geri adım anlamına geliyor. Süre istedik, bu şekilde karar verilemez.”

Meloni, “Herkesin sorununu çözmenin tek yolu dış boyutta yaptığımız çalışmadır” diye ekledi. “Bundan sonra göç ve iltica anlaşması konusunda oldukça işbirlikçi olduk, önceki kurallara kıyasla şartlarımızı iyileştirdiği için de buna oy verdik, ardından Almanya bazı değişikliklerle geldi, özellikle de bizim için bir adım teşkil eden bir değişiklik Sivil toplum kuruluşları konusuna dönersek dün sularımızda aralarında Alman gemilerinin de bulunduğu çok sayıda STK gemisi vardı ve perşembe günü böyle bir karar alınamayacağı için süre istedik” dedi.

“Bakalım, sözlerini şöyle tamamladı: Bu sorunun çözümü ne olacak, işbirlikçi kalalım ama herkes yaptığı siyasi tercihlerin sorumluluğunu üstlenmeli. Bizim çizgimiz var, başkalarının da başkası var, sorun bir çizgiyi terk etmek değil.” diğerinin çıkarları üzerinde”.

“İtalya’nın STK’larla ilgili karşı teklifine hazırım” “Alman hükümetinin tutumunu anlıyorum, ancak eğer STK’ların kurallarına geri dönmek istiyorlarsa, o zaman başka bir değişiklik öneriyoruz. Bir STK’nın gemisi, geminin bayrağıdır”. Başbakan Giorgia Meloni bunu Malta’daki bir basın toplantısında söyledi.

“Dosyaları somutlukla, hızla ele alma iradesi var” “Bana öyle geliyor ki meseleyi ciddiyetle, somutlukla, hızla ele alma iradesi var. Yaklaşımdan bahsetmiyorum çünkü artık bunu olduğu gibi kabul ediyorum” Bu sabah dokuz ülke, Komisyon ve Konseyin dahil olduğu tartışmada da gördüm. Hem konuyu hem de İtalya üzerindeki etkisini ve çözümlerini açıklarken çok nettim.” Başbakan Giorgia Meloni bunu Valletta’da Med9 zirvesinin oturum aralarında söyledi. “Tartışmanın tamamen bunun etrafında döndüğünü, Avrupa Konseyi’nde bu fenomeni en çok deneyimleyen ülkeler olan bu ülkeler arasındaki yakınlaşmanın tamamen paylaşıldığını açıkladı.”

“Sol, geçici hükümet mi umuyor? Bu arada biz yöneteceğiz” Başbakan, “Sol, bu arada yöneteceğimiz geçici hükümetin bakanlarının listesini yapmaya devam ediyor” dedi. yayılma. “Ben bu sorunu görmüyorum, olağan şüphelilerin bu umudunu görüyorum, bu beni gülümsetiyor. Sizi temin ederim ki, hükümet iyi, durum karmaşık, geçen yıl bu konuyu ciddi bir şekilde ele aldık ve Bu yıl da Meloni hükümetinin sonu gibi başlayan spread şu an 192 puandaydı, geçen Ekim ayında yeni hükümetten önceki yıl 250 puan daha yüksekti ve başlıkları görmedim”.