Gizliliği kaldırılan tutanaklarda Meclis'teki kavga "bozukluklar"muhalefet değişiklik istiyor ancak Daire bunları reddediyor: "Utanç" | Çok sayıda mi

Ethereum

New member
Schlein (Pd): “Farklı bir değerlendirme olamaz” –Meclis oturumu öncesinde parlamento gruplarını bir araya getiren Sekreter Elly Schlein ve milletvekilleri başkanı Chiara Braga. Montecitorio'nun iç organlarının incelenmesi ve değerlendirilmesi sonrasında çoğunluğun, belirsiz ve belirsiz sorumluluklara sahip olayları “bozukluk” olarak kaydetme girişimine güçlü bir şekilde karşı çıkmak için birleşmiş durumdayız. Barga, “Bu, çoğunluktaki bir siyasi partinin, muhaliflerini ifade eden muhalefet üyelerine yönelik şiddetli bir saldırısıydı. Farklı bir değerlendirmenin geçebileceği konusunda taviz vermemeliyiz” diyor Barga. Schlein söz alarak şunun altını çiziyor: “Muhalefet çizgisi sert ve indirimsiz olacak” bütünsel ve muhtemelen üniter ve diğer muhalefetlerle mutabakata varılmış”.

Donno (M5s): “Endişe verici takım saldırısı” –“Sadece Parlamento'da değil, dışarıda da olabileceklerden endişe duyuyorum.” Böylece M5'in yardımcısı Leonardo Donno, Oda'daki kavgadan sonra bunu “ekip saldırganlığı” olarak tanımladı. Parlamento katiplerine müdahaleleri için teşekkür ederek, “Bu saldırganlığın nihai hedefinin ne olduğunu anlamak isterim” diye ekledi. “Göğsümde bir ağrı var, tomografi çektirdim, tüm kontrolleri yaptırdım ve bana üç günlük bir prognoz verdiler, dinleneceğim.” “Göğüs kemiğime darbe aldım. Sonra bu yüzden yere yığıldım. Bana kimin vurduğunu çok iyi biliyorum. Ayrıca her şeyi tespit etmek için görüntüleri de inceledim. Çoğunluğun veya çoğunluğun temsilcisinden uzaklaşıldığına dair tek bir kelime duymadım. Hükümet, şu sonuca varıyor: Vatandaşları utandıran ve öfkelendiren şey budur.”

Grimaldi (Avs): “Raporda ne olduğu yazmıyor” –“Saray'da yaşananları siyah beyaz anlatmayan bir raporu kabul edemeyiz. Ayaklanmalar da oldu denilebilir ama bağlamı konuşulmadan geçilemez. Savunmasız bir milletvekiline saldırıldı, zaten o da vardı. milletvekili yardımcıları tarafından engellendi”. Böylece Yeşil-Sol İttifakı'ndan Marco Grimaldi, raporunda Donno'ya yapılan saldırıdan bahsetmediği için Pd ve M5S protestolarında kendi grubuyla ilişkilendirildi. “Parlamenter birliğin ortasındayız” diye ekledi, “ve bu kayıtlarda kalmalı”.

Muhalefet teklifi reddedildi – Ancak Daire, dünkü oturumun tutanaklarında muhalefetin “düzensizlikler” teriminin “Milletvekili Donno'ya karşı saldırı” olarak değiştirilmesi yönündeki önerisini reddetti. Talep, Demokrat Parti lideri Chiara Braga tarafından yapıldı. Teklif 42 oyla geçemedi. Muhalefet 'Utanç' diye bağırdı.

Tehditlere karşı sokaklardaki muhalefetMuhalefet Salı günü Roma'da 'Ulusal birliği savunalım' sloganıyla sokaklarda olacak. Pd, M5s, Avs ve Più Europa bunu duyuruyor. “Meclis çoğunluğunun fiziki saldırılarının ardından ülkenin de bu sürekli korkutma ortamının esiri olmasını kabul edemeyiz”. “Ulusal birlik ve beraberliğin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Bu nedenle bu ülkenin vatandaşlarını, siyasi ve toplumsal güçlerini, sivil ve demokratik güçlerini seferberliğimize katılmaya davet ediyoruz. 18 Salı günü saat 17.30'da Roma'da görüşmek üzere. Haziran, Piazza Santissimi Apostoli'de”.

Yaptırımlar başlıyor, Iezzi'ye 15 gün Oda Başkanı Lorenzo Fontana, “Sayın Iezzi'ye 15 gün süreyle parlamento çalışmalarına katılmaktan men edilmesiyle sansür yaptırımı uygulanacağını” duyurdu. Amich, Cangiano, Furgiuele, Mollicone ve Stumpo'ya da 7 gün, Donno'ya 4 gün, Amendola ve Candiani'ye 3 gün, Scotto ve Stefanazzi'ye 2 gün uzaklaştırma kararı verildi. Fontana, “Yaptırımlar derhal yürürlüğe girer, Meclis'e iletilir ve hiçbir durumda tartışma konusu olamaz” diye açıkladı.

Fontana: “Meclis'in güvenilirliğini zedeleyen davranışlara hayır” Fontana da Meclis'te yaşananları ağır bir şekilde eleştirdi ve milletvekilleri arasındaki kavganın “başkanlık tarafından” ciddi şekilde damgalandığını, farklı konumlar arasındaki siyasi çatışmanın asla fiziksel çatışmaya dönüşemeyeceğini söyledi. ve kurumların zarar görmesi konusunda tüm milletvekillerini sorumluluğa çağırıyorum, yaptırımlara bakılmaksızın bu kurumun güvenirliğini zedeleyecek söz veya davranışların tekrarlanmasından kaçınmaya davet ediyorum.