Giorgia Meloni'den Palazzo Chigi'deki Sgarbi: “İstifa ettim”

Ethereum

New member
Tgcom24

İki hafta süren gidiş gelişlerin ardından Sgarbi pes etti ve başbakanın umduğu gibi müsteşarlık görevinden ayrıldı. Konuyla ilgili uzun pembe dizi böylece sona eriyor, ancak Sgarbi'nin bir hafta önce “Acım uzun sürecek” derken söz verdiği gibi TAR'a çağrıda bulunup bulunmayacağı henüz bilinmiyor.

Onun görevden alınmasına ilişkin muhalefet önergesini haftalarca belirsiz bırakan bir pozisyon. Ama aynı zamanda hükümetin kararları da. Geçen Cuma günü ilk istifasının duyurulmasıyla açıklanan Antitröst kararı kesinlikle önemliydi.
Daha sonra, aslında 15 Şubat'ta yapılması planlanan önergenin oylanmasını ve bakan Sangiuliano ile anlaşarak başbakanın önergenin olası iptali konusunda olası karşı önlemlerini bekleyerek zaman harcayan sanat eleştirmeni tarafından aniden devrildi. müsteşarlığa heyetler gönderilecek.

Kurumun kararının anlamı tek cümledeydi: Sgarbi “sanat eleştirmeni olarak, gerekçede belirtildiği gibi, hükümet pozisyonuyla bağlantılı konularda, kamu ve özel kuruluşlar lehine, Anayasa'yı ihlal ederek mesleki faaliyetlerde bulunmuştur. Çıkar çatışmasına ilişkin Frattini Yasası”. Ancak sonuçta Sgarbi'yi havlu atmaya ikna eden birkaç kelime.

“Müsteşar olmak yerine Sgarbi olmayı tercih ederim”

Ancak Sgarbi hatalı olmadığına inanmaya devam ediyor. “Üzerimden bir yük mü kaldırdım? Yapmam gerekeni yaptım. Antitröst kararının tamamen adaletsiz olduğunu düşünüyorum”, diye açıkladı. Ancak “şu anda bana karşı olduğu için Sgarbi olmaya devam edemem. Müsteşar olmayı değil Sgarbi olmayı tercih ederim”.