“Fratelli d'Italia'da başkalarını korumak için beni kuleden atıyorlar”

Ethereum

New member
“Karmaşık bir an, ancak gazetede yayınlanan konuşmanın metnine göre gerçeğin ortaya çıkacağına inanıyorum. Medyanın üstlendiğim rol için duyduğu tepkiyi anlıyorum, ancak bu benim için bir haber.” Medyada, insanlarla dolu bir odaya girip silahını çıkarıp iki el ateş eden, Cumhuriyet'in taş gibi bir parlamenter olarak aktarıldım. Terence Tepesi, bir adama vuruyor. Gerçeklikle karşılaştırıldığında anlayamadığım bir orantısızlık var: Her vatandaşla ortak olan gerçek ve hukuki bir gerçek var.”

“Partinin mantığını anlıyorum, şunu anlıyorum” Giorgia Meloni Ülkenin sorunlarını düşünmesi gerekiyor ama eğer bu çok şiddetli görüntüler -FdI grubundan uzaklaştırılan milletvekilini suçluyor- başka bir aileye dokunmuş olsaydı ve biz birbirimizi anlasaydık, hemen bir karşı tepki olurdu. Kendimi kurban gibi hissetmiyorum ve mağduru oynamıyorum. Ama bunların hepsi orantısız.”

Pozzolo, Müsteşar Andrea Delmastro'nun gerçeklerden uzak olduğu yönündeki, her zaman basından sızan versiyonla açıkça çelişmiyor, ancak “Il Foglio” şöyle yazıyor: “Açık olmak gerekirse: bunu hala yapan Delmastro'nun varlığıdır.” Harika bir durum. 'Bunun farkındayım'”, diyor Pozzolo. “Geceleri tek başına dışarı çıkan ve arabaya koymak üzere yiyecek artıklarıyla dolu torbalarla üç yüz metre yürüyen müsteşarın versiyonu – gazete yine birçoklarına göre yazıyor, Matteo Renzi, inandırıcı değil. Bunu, ortaya çıkacak usuli gerçeğe onlarca kez başvuran milletvekilinin uzun bir iç çekişi takip ediyor. Pozzolo “Foglio”ya şöyle diyor: “Ve bu benimkiyle, o geceki olaylarla eşleşecek.” Çok şey kaybedebilirim ama gerçek olmayan bir şeyi söylemeyi asla kabul etmeyeceğim.”

“Ne kadar onurlu olursa olsun, bu bir hikaye – görüşmeyi yapan kişi onu ısrarla vurguluyor – tam tersine hiç de açık görünmüyor. “Çok karmaşık.” Biz ısrar ediyoruz: Onun gerçeği Adalet Müsteşarınınkiyle çelişiyor gibi görünüyor. “Andrea – Pozzolo her zaman “Foglio” versiyonuna göre yanıt verir – o benim kardeşim Michele gibien azından yılbaşına kadar ve sonra ortadan kayboldu, ondan bir daha haber alamadık. Biz arkadaş değildik ama kardeştik. Ama şimdi öyle görünüyor ki üçüncü bir kişiyi daha fazla koruyup beni kuleden atmak istiyorlar.”

Konuyu daha da detaylandıran Emanuele Pozzolo, müsteşarın olayın gerçekleştiği partiden uzaklaştırıldığı yönündeki hipotezi gazeteye şöyle yorumluyor: “Üç yüz metre – diyor ki – bu bağlamda çok fazla… Bu küçük, çok küçük bir mesafe. dar Alp vadisi: Buradaki üç yüz metre Roma'daki üç yüz metre gibi değil. Abartılmış olduğunu anlamak kolay. Ama neden bu kadar abartıldığını anlamıyorum: Aramaya iyi gelir mi bilmiyorum. gerçek için.”

“Her halükarda -gazeteci itiraz ediyor- partide 27 kişi olsaydı, saldırgan olsaydı eskort lideri ve Delmastro öndeydi, bir tanık çıkacak. Pozzolo, “Hayır, önden bakıldığında doğru değil” diye yanıtlıyor. “Yakın çevrede. 'Orada. Gerçeğe başvuruyorum. Andrea ön tarafta değildi, dürüst olmalıyız. Canicatti'de olduğunu söyleyerek abartması da başka bir soru, yararlılığı konusunda ise mücadele ettiğim bir konu. Anlamıyorum çünkü kesinlikle etkili bir kahraman değildi”, diyor milletvekili.