Forza Italia merkezde kalarak değişmeli

Ethereum

New member
Sol tartışma yarattı Çünkü büyük bir aktör olan Giannini, Berlusconi’nin Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda yaptığı konuşmayı okuyacak; bu bir devlet adamı için büyük bir takdirdir”, diye devam etti Mattino Cinque News’e konuşan Tajani ve şöyle devam etti: “Fakat İtalyanların bunu bilmesini ve hatırlamasını sağlama görevimiz var. Berlusconi yaptı”.

Tajani’nin sözleri

Başbakan yardımcısı, Paestum girişiminin “Forza Italia’nın yeniden başlatılması ve yenilenmesi yolunda önemli bir aşama” olduğunun altını çizdi. Berlusconi olmadan partimiz değişmek zorunda kalacak ama biz kesinlikle iddialıyız. Ben megaloman değilim, hiçbirimizin uzaktan bile Berlusconi olamayacağını çok iyi biliyorum. Ama o zaman tek görev bir merkez partiyi sağlamlaştırmak, yenilemek, güçlendirmektir. , Avrupa yanlısı, ılımlı. İtalya için etkili politikaları ancak tartışarak ileriye taşıyacağımıza kesinlikle inanıyorum. Düşünmek isteyenlerin partisi Forza Italia olsa gerek. Berlusconi’nin ölümünden önce Paestum’a karar vermiştik. Şimdi de öyle. Onun doğum gününü kutladığımız yer olacak ama aynı zamanda onun siyasi yolunu da analiz edeceğiz, ilerlemek ve İtalyan siyasetinde merkezi ve belirleyici bir şey olmaya devam etmek için onun insani ve siyasi mirasını düşüneceğiz”.

Meloni: “Büyük savaşçı, dost ve müttefik”

Başbakan Giorgia Meloni, X’te şunları yazdı: “Bugün, ulusumuz için büyük bir savaşçının, bir dostun, bir müttefikin ve yorulmak bilmez bir liderin doğum günü olacaktı. Hepimizden en iyi dileklerimle, Silvio.”