“Eylem ve IV Avrupa seçimlerinde bölündü”

Ethereum

New member
14 Nisan 2023 16:54

Senatör, “Renzi’den hoşlanmıyor musunuz? Biraz doğruluk payı var,” diye itiraf etti.

“Renzi’den hoşlanmadım mı? Bazı gerçekler var”

Eylem Bakanı, Renzi ile karşılıklı hoşnutsuzluk söylentileri üzerine şunu kabul etti: “Bunların hepsi iftira değil. Bir doğruluk payı var”. “Ben siyaset yaparken – devam etti Calenda – o Bahamalar’daydı. Ama sonra geri döndüğünüzde ‘herkesi durdurun, buradan taşınmak istemiyorum’ dersen, bu siyasi bir sorundur ve aynı zamanda bir siyasi sorundur. güven”.

“Tek parti mi? Sıra geldiğinde, Renzi hayır dedi”

Calenda, Üçüncü Kutup’un tek parti projesinin kırılmasına ilişkin bakış açısını yineledi. “Biz – açıkladı – birlikte bir parti kurma taahhüdünde bulunduk. Bunun üzerinde IV ve Action’dan insanlarla çalıştım. İş bu noktaya geldiğinde Renzi “hayır” dedi. Açıkça söylüyorsunuz. Fikrinizi değiştirebilirsiniz, ayrılmayı seç ama açıkça yap. Yapamayacağın şey saçma sapan konuşmak. Anlaşma olmadı”. Senatör daha sonra Iv tarafından alınan “kişisel saldırıların” altını çizdi, bu nedenle “proje yıprandı”. “IV yöneticileriyle çok konuştuk – diye ekledi -. Onlar da bizim kadar üzgün. Ben de seçmenlerden özür dilerim”.

İlgili