“Ev hapsinin iptalini hak ediyorum”

Ethereum

New member
13 Mayıs 2024 21.33

Girişimci, Cenova Savcılığı'ndaki tutuklama emri sorgusunun ardından. “Kesinlikle endişelenmiyorum, her şeye cevap verdim”

Tgcom24
Spinelli sorgunun ardından gazetecilere konuştu

“Her şeyi söyledim, her şeyi…” Aldo Spinelli, sorgu hakimi Paola Faggioni huzurundaki sorgunun sonunda bu sözlerle müfettişlerin sorularını yanıtladığını doğruladı. Duruşma sonunda kendisini bekleyen gazetecilere tekrar “İyi olun lütfen” dedi. Ona tekrar özgür olup olmayacağını soranlara, “Sanırım bunu hak ediyorum” diye yanıtladı, ancak ihtiyati tedbirin olası bir şekilde iptal edilmesi hakkında hiçbir şey bilmediğini söyledi çünkü “o burada bunları yapan avukat”.

Soruşturmalar halen devam ediyor

Spinelli'ye yardımcı olan avukat Vernazza, müvekkilinin soruşturma hakiminin “tüm sorularını yanıtladığını” ve stresten kurtulduğunu doğruladı. Ancak “soruşturmaların devam etmesi” nedeniyle başka bir şey söylemek istemediğini belirtti.

Spinelli'nin yatı Liguria soruşturmasının merkezinde

Spinelli'nin teknesi hikayenin merkezinde yer alıyor çünkü hikayenin bazı kahramanları yata bindiklerinde cep telefonlarını dışarıda bırakmışlar. Kulak misafiri olmadığınızdan emin olmak için. Ancak Leila 2 – teknenin adı bu – böceklerle doluydu. Yemek yiyip kadeh kaldırdığımız teknede liman imtiyazlarından ve emlak girişimlerinden bahsettik: Mali polis her şeyi dinledi. Morandi Köprüsü'nün çöküşünü soruşturan eski Cenova savcısı Francesco Cozzi de gemiye katılacaktı.

İlgili