Çikolatalı Islak Kek (Tam Ölçülü Harika Bir Tarif)

Leila

Global Mod
Global Mod
Çikolatalı Islak Kek (Tam Ölçülü Kusursuz Bir Tarif) Tanımı İçin Malzemeler

• 4 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 2 su bardağı süt
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1 zirveli çay kaşığı karbonat
  • 2 dolu yemek kaşığı kakao
  • 1 dolu yemek kaşığı kahvaltılık çikolata
  • 2 ,5 su bardağı un (+2yemek kaşığı daha tam geldi azar azar ekleyin fark edebilir)
Sos için:

• 2 dolu yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata
  • 2 ,5 su bardağı süt
  • Yarım çay bardağına yakın sıvı yağ
  • Yarım su bardağı toz şeker
Süslemek için:

• Renkli inciler
  • Damla çikolata
  • Beyaz çikolata sos
Çikolatalı Islak Kek (Tam Ölçülü Kusursuz Bir Tarif) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Selamlar ????Eğer sizde benim üzere ıslak kek sevenlerdenseniz bu tarife bir talih verin asla pişman olmazsınız yiyen her insanın ikinciyi istediği nefis bi ıslak kek buyurun birlikte yapalım ????????.

1. Çırpma kabına şeker ve yumurtayı alalım 4-5 dk köpük köpük olana kadar çırpalım.
  2. Üzerine un haricindeki materyalleri ekleyip karıştıralım.
  3. Son olarak azar azar un ekleyip karıştırarak olağan kekten bir modül daha akışkan bir harç hazırlayalım
  4. Hazırladığımız harcı sıvı yağla yavaşça yağlanmış büyük uzunluk dikdörtgen borcama yayalım.
  5. 180 derece ısınmış fırında denetimli pişirelim kek pişmek üzereyken sos için gerekli materyalleri uygun bir tencereye alıp devamlı karıştırarak topaklanmadan pişirelim fokurdamaya başlayınca altını kısalım.
  6. 2 dk pişirip ocaktan alalım fırından aldığımız kekin üzerine çatalla delikler açalım.
  7. Keki dilimleyelim sosu kekin her yerine eşit gelecek biçimde gezdirip dinlendirelim.
  8. Sosu büsbütün çektikten daha sonra oda ısısına gelince buzdolabında koruma edelim.
  9. Üzerini istediğiniz üzere süsleyebilirsiniz ben beyaz çikolata sosu gezdirip inci ve damla çikolatayla süsledim.Afiyet olsun ????????????.
Çikolatalı Islak Kek (Tam Ölçülü Eksiksiz Bir Tarif) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı