Cem Karaca’nın Oyun Karakteri ile Benzerliği Yabancıları Dumur Etti

Bakec

New member
Oyun dünyasına damga vuran, gelmiş geçmiş en yeterli RPG’ler içinde gösterilen Disco Elysium hayranları Cem Karaca’yı görür görmez büyük bir aydınlanma yaşadılar! Oyunun Reddit başlığında paylaşılan Cem Karaca fotoğrafını nazarann bir epeyce oyuncu ünlü sanatkarımızın bu kainata cuk oturduğunu düşündüler.

Orhun Kayaalp’in bu paylaşımı ile Reddit’te başlayan olay Twitter’a da sıçradı. Cem Karaca hakikaten de Disco Elysium cihanına ne kadar da yakışırdı diye düşünmeden edemiyor insan…

Oyunun kozmosuna aşina olanlar niye bahsetmiş olduğumizi esasen biliyorlar fakat şuraya bir de ana karakterimiz ve sadık dostumuzun fotoğrafını koyalım ki başta canlananlar daha net olsun.

Üstelik ana karakterimizin kıyafetleri ile oynayabildiğimiz de düşünüldüğünde farklı kombinasyonlarla ortaya Cem Karaca’nın üstteki pozunu çıkartmak dahi mümkün.

1. Cem Karaca’nın bu fotoğrafını nazarann yabancı oyuncular da kendisini oyunun kozmosuna cuk diye oturttular.

Hatta bazıları oyunda hiç görmesek de o dünyanın en büyük disko yıldızlarından olan Guillaume le Million ile Cem Karacayı özdeşleştirdiler.

-Bu açıkça Guillaume Le Million.

+Beni alt etti. Guillaume’u katiyetle bu biçimde hayal etmiştim.

2. “Ne hoş bir disko adamı!”

‘Ne hoş bir disko adamı. Onun Çift Rütbeli Teğmen Harrier Dubois’in tepe vakit içinderı olduğunu hayal ediyorum. Muhtemelen kalbi kırılmadan öncesi.’

3. “Mükemmel bir eşleşme.”

(Oyundaki karakter Harrier Dubois olması için) ‘Sadece biraz içkiye muhtaçlığı var ve elimizde kusursuz bir eşleşme var.’

4. “Bu bir tesadüf değil!”

‘Üzgünüm, bu tesadüf değil. Bu artık bir canon.’

5. “Epey iyi!”

‘Epey iyi! Matt Damon yahut Tom Hanks’in Harry karakteri için önerilmeden tek bir gün geçirmemize hayli sevindim.’

6. Kimi oyuncular ise Cem Karaca ile birinci sefer tanışan başkalarına onu tanıtmayı kendilerine bakılırsav bildiler.

‘Merak edenler için ismi Cem Karaca. Yapıtlarını şiddetle tavsiye ederim.’

7. ????

‘Solcu lakin vatansever görüşleri ile bilinen Cem Karaca, 1983’ün başlarında komünist olmakla suçlandıktan daha sonra Türk vatandaşlığı bile elinden alındı. sonrasındasında 1987’de affedildi.’

bu biçimdece Disco Elysium cihanında Cem Karaca’nın gerçek bir disko ikonu olabileceğini görmüş olduk!

Veya kalbi kırık fakat ikonik bir dedektif. Her ne olursa olsun kendisi gerçek bir star!

Peki siz Cem Karaca’yı bu kozmosa yakıştırabildiniz mi? Buyurun yorumlara!