“Beraat ettim ama babamın hayatını mahvettiler”

Ethereum

New member
“Babam ve bu olaya karışan arkadaşlarımın hepsi beraat etti. Bana öyle geliyor ki babamı soruşturan iki polisi mahkûm etmişler ve bu normal bir dünyada insanın suskun kalmasına neden olmalı.” Italia Viva'nın lideri şunları söyledi: Matteo Renziile “Forehand ve Backhand” Rete 4'te iki mahkumiyetle sonuçlanan Consip davasına ilişkin ana duruşma hakkında yorum yapan ve 8 beraateski başbakanın babası Tiziano Renzi ve eski bakan Luca Lotti'ninki de dahil.

Renzi stüdyosundaki konuşmasında şöyle devam etti: “Büyük bir fikir birliğine vardım, bazı hatalar yaptım ama her şeyi bana attılar.” Paolo Del Debbio -. Vatandaşlara saygı duymalıyız çünkü onlar babamın hayatını mahvettiler. Saldırganlık ve nefret yeter ama benim için, vatandaşlar için değil. Orada bir sürü bedelini kendi derileriyle ödeyen masum insanlar bu sansasyonel olaylar için” diye ekledi.

Renzi: “Yedi yıllık medya katliamı, biri özür dileyecek mi?”

Zaten geçtiğimiz günlerde Italia Viva'nın lideri, Consip soruşturmasının cezasıyla ilgili yorum yapmak için sosyal medyada kendisini ifade etmişti. “Consip davasını hatırlıyor musunuz? Yedi yıl süren medya katliamından sonra bugün ceza geldi. Peki nasıl sonuçlandı biliyor musunuz? Bütün arkadaşlarım beraat etti – Renzi X profiline yazdı -. Millet! Ve kimin hüküm giydiğini biliyor musunuz? Bize saldırmak için yalan beyanlarda bulunarak komplo kuran kamu görevlileri… Ama arkadaşlarım beraat etti. 7 yıl, tüm gazetelerde büyük manşetler, talk showlar, sonsuz itibar kaybı ve siyasi, manevi ve insani zararlar. Hatta bazıları ihtiyati gözaltı için bile. Sonra bugün herkes için beraat kararı geliyor. Beraat edenler arasında babam Tiziano Renzi adında bir adam da var. Bu sefer de beraat etti. Seni seviyorum baba”.