Bakan Nordio, Toti davası ve Adalet reformu hakkında

Ethereum

New member
Bakan Nordio'nun “Quarta Haber”ya müdahalesi daha sonra Liguria Başkanı Giovanni Toti'nin soruşturmasına kayıyor ve yönetmeliğin anlaşılmasının zor olduğunu düşündüğünü teyit ediyor: “Esaslarına giremem ve girmemeliyim. Nordio reformu yürürlüğe girseydi, ihtiyati gözaltının tetiklenip tetiklenmeyeceğini bilmiyorum. Hegel'in son derece karmaşık bir kitap olan “Phenomenology of Spirit” kitabını dikkatlice okuduktan sonra anladım, ancak Toti'nin velayet kararının mantığını anlamadım“.

“” Kamu bakanı soruşturmalarını sürdürme hakkı ve her şeyden önce görevi vardır. Yönetici ya da politik Nordio, “Son karara kadar görevinde kalma hakkına ve her şeyden önce görevine sahiptir, çünkü aksi takdirde kendisine değil, kendisine oy veren halka ihanet etmiş olur” dedi. Nordio ayrıca, istifa etmesi durumunda, hakkında bir soruşturma yürütüldüğü için halk iradesini yarın da asılsız çıkabilecek bir soruşturmaya tabi tutmuş olacağını belirtti.

Dolayısıyla Cenova mahkemesinin bakanlık tarafından denetlenmesi varsayımı karşısında şu sonuca varıyor: “Bu oldukça özgün bir durum ve birçok anormalliği içinde barındırıyor.“Çok dikkatli bir şekilde takip ediyoruz ve sonunda hukuka göre ne yapılması gerektiğini değerlendireceğiz”.