Antonio Tajani ile Ilaria Salis'in babası Roberto arasında gidip gelme

Ethereum

New member
20 Mayıs 2024, 15:26

Kadın, Şubat 2023'te iki neo-Naziye saldırma suçlamasıyla Budapeşte'de tutuklandı: ancak 15 ay sonra ev hapsine alındı.

Tajani: “Roberto Salis'in hükümete karşı seçim kampanyası”

“Görüşler meşru” ancak “bir muhalefet partisinde aday olarak, her şeyden önce Ilaria Salis'in babasının” hükümete karşı kampanya yürüttüğü açık, çünkü hikayeyi adım adım takip eden büyükelçiliğimize teşekkür etti – yanıt verdi uzaktan Tajani – Gerçeği söylemeliyiz, yoksa yalan söyleriz, ben doğruyu söylerim, belirli günler ve saatler vardır ve büyükelçilik ve konsolosluğun Salis için yaptığı her şey belgelenmiştir. Tüm İtalyanlar için yaptığımızı onun için yaptık. Dünyada”.

Roberto Salis: “Ilaria elçilikte yalnızca bir kişiye teşekkür ediyor”

Roberto Salis ise, kızının “büyükelçiliğe teşekkür ettiğini çünkü her gün ona yardım etmek için elinden geleni yapan bir kişi olduğunu” vurguladı. ebeveynlerle etkileşim”. “Oy verebilmek için Ilaria'dan Macaristan'daki Aire'ye kaydolmasının istendiğini ekledi. Bu, İtalya'da ev hapsi isteme olasılığını kaybetmek anlamına geliyor”.

“Kızım – diye ekledi Salis – muhalefette, onun adına kimin kampanyasını yürütmeliyiz?”. “Benden teşekkür almak için beni taciz etmeye devam etmelerini skandal buluyorum” diye ekledi adam, ama işlerini yaptıklarında neden kurumlara teşekkür etmemiz gerekiyor? Onlar bizim için çalışmak için oradalar, ius duası şudur: Orta Çağ'da güçlü olana gidip “lütfen benim için bir şey yapar mısın?” diyen dua kanunu vardı. Bu beylere bizim için çalışmak üzere orada olduklarını açıklamamız gerekiyor. ve kendi işlerine aldırmamak.”

Ilaria Salis davası

39 yaşındaki İtalyan öğretmen Ilaria Salis, anti-faşist bir örgüte üye olmak gibi ağırlaştırıcı bir durumla birlikte iki neo-Naziye yönelik ağırlaştırılmış saldırı suçlamasıyla Şubat 2023'ten bu yana Budapeşte'de hapiste. Macaristan ceza kanununa göre iki suç için öngörülen cezaları toplayarak 24 yıla kadar hapis cezası riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Son günlerde ev hapsine alındı: Aile kefalet olarak 16 milyon forint (40 bin Euro'nun biraz üzerinde) ödedi ve şimdi Ilaria'nın nakledilmesini bekliyor.

İlgili