Acca Larentia, La Russa: “Roma selamı konusunda netliğe ihtiyacımız var”

Ethereum

New member
9 Ocak 2024 10:12

Senato Başkanı ise mesafeli davranıyor: “Halkımıza bazı anma törenlerine katılmamalarını söyledik, FdI'ın hiçbir sorumluluğu yok”. Ardından hukuki şüphelerini dile getiriyor: “Yargıtay kendini ifade etmeli. Faşizmin özrü başka, merhumun anılması başka”

FdI tamamen yabancı – La Russa şöyle açıklıyor: “Biz her zaman halkımıza, bize saldırmak isteyenlerin kaçınılmaz olarak istismar ettiği belirli gösterilere katılmamalarını söyledik. Üstelik gerçek sansasyoneldi ve çok fazla görünürlüğü vardı, ancak partinin aslında hiçbir fikri yok.” rol veya sorumluluk Olanlarla hiçbir ilgimiz yok.”

Serie A ve Serie B'de ölüm yok – “Tarihsel olarak şunu söylemek gerekir ki – devam ediyor La Russa – bu çocukların, yıllar süren kurşun veya terör şiddetinin diğer birçok kurbanı gibi adalete kavuşmadığını. A serisi ölümlerin ve B serisi ölümlerin olmasını istemem. hafızanın kaybolduğunu.”

Faşizmden özür dileme suçunda belirsizlik Roma selamının kınanmasına gelince, La Russa şüphelerini dile getiriyor: “Bunu bir siyasetçiden çok bir avukat olarak soruyorum, açık olalım” – bunu açıkça belirtmekte ısrar ediyor. “Ölen kişilerin anılmasında belirli jestlerin nasıl değerlendirileceği konusunda belirsizlik olması, sorunun çözümüne yardımcı olmuyor ve her seferinde ortaya çıkan tartışmalara yol açıyor. Mahkemenin ortak bölümlerinin planlanan toplantısını ilgiyle bekliyorum. Tam da bu konuyla ilgili Temyiz Kararı”. La Russa da aynı konu hakkında Haber'ya konuşuyor: “Şu ana kadar, ölen kişilerin kutlanması vesilesiyle Roma selamının suç olup olmadığı konusunda çelişkili kararlar olduğunu belirtiyor. Yargıtay'ın bazı kararları için bu suçtu.” diğerleri için suç değil ancak Evet”. Dolayısıyla “Hukuki açıdan şunu açıklamanın önemli olduğunu düşünüyorum, buna ihtiyaç var. Faşizmin özrü başka, faşist partinin yeniden kurulması başka, merhumun anılması başka”.

İlgili