“Trabzonspor’un genetiğinde yarışmak vardır”

DeSouza

New member
Spor Toto Harika Lig’de bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor Teknik Yönetici Abdullah Avcı, Türkiye Spor Müellifleri Derneği’nin Trabzon şubesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Trabzonspor’da bu grubun nasıl oluştuğunu anlatan Avcı: Trabzonspor’un genetiğinde yarışmak vardır. Hazırlık dahil kazanmak ister. Trabzonspor’a geldiğimde tahlil yapıp transferleri gerçekleştirdik. kuvvetli ve güçsüz yanlarını gördük. Oyuncular sağlıklı karşılıklar verdi. Adım adım üst çıkan Trabzonspor ekibi oluşturduk”

“Bana teşekkür ettiler”

Devre içinde Djaniny ve Vitor Hugo’nun ayrılmak istediklerini söyleyen Abdullah Avcı: “Djaniny ve Vitor Hugo ayrılmak istedi, müsaade vermedim. Onlarla 6 ay yenidenlarımız vardı. Yeni geleceklerle bir 6 ay daha kaybedemezdim. Artık ise bu duyguyu yaşadıkları için teşekkür ettiler.”sözlerini söylemiş oldu.

Son haftalarda ekibin performansının düştü mü sorusu üzerine Abdullah Avcı: “hiç bir kadro daima kazanarak gitmez. Performansında dalgalar olmadan ilerleyebilen bir ekip yok Manchester City, Bayern Münih, Barcelona hepsi için geçerli. Bayern Münih’in Stuttgart ile oynadığı maçta %70 ile Stuttgart topla oynuyordu. Lakin Bayern Münih bekledi ve attı.” tabirlerini kullandı.
Nwakaeme’nin mukavelesi hakkında da konuşan Abdullah Avcı, “Nwakaeme ile 18 aydır birlikteiz. Burada devam etmek istediğini söylemiş oldu. Bundan daha sonrasını lider ve idare konseyi belirleyecek.” dedi.