Rahmetullah Berişbek: “Herkesi yanılttığımızı düşünüyoruz”

DeSouza

New member
Bitexen Giresunspor’un genç oyuncusu Rahmetullah Berişbek, çıkışlarını sürdüreceklerini söylemiş oldu.
Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada hazırlıklarını Antalya’da gerçekleştirilen kampla sürdüren yeşil-beyazlıların 23 yaşındaki oyuncusu, açıklamada bulundu.
Rahmetullah, ortadan evvel ligde oynadıkları son 2 müsabakada İstanbulspor’u alanlarında 3-2, Fenerbahçe’yi ise deplasmanda 2-1 yenerek 6 puan topladıklarını hatırlatıp, lige kaldıkları yerden devam edeceğini belirtti.
Takımda aile havası oluştuğunu ve epey uygun bir hazırlık süreci yaşandığını anlatan Rahmetullah, “Kulübümüzün dertlerinin daima bir arada üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Şu anda da ekipteki arkadaşlarımın hepsi oynayacağımız kupa ve lig maçlarına odaklanmış durumda. Ortamımız epeyce uygun, her şeyden mutluyuz.” sözlerini kullandı.
Milli grup içinde da kampa gittiklerini ve oradan daha sonra çıkış yakaladıklarını hatırlatan orta saha oyuncusu, şöyleki devam etti:
“Milli ortadan daha sonra İstanbulspor ve Fenerbahçe’yi yendik. İnşallah bu kamptan daha sonra da çıkışımızı devam ettireceğiz. Lige güzel başladık. Adana Demirspor maçında çok yeterli oynadık. Fatih Karagümrük ve Alanyaspor karşılaşmalarında puanları bıraktığımızı düşünüyorum. Futbolda kopukluklar olabiliyor. ondan sonrasında toparlanmamız çabuk oldu. Fenerbahçe galibiyeti bizi nitekim epeyce güzel motive etti ancak ortaya girdik. İnşallah bunun devamını getirmek istiyoruz.”
“Herkesi yanılttığımızı düşünüyoruz”
Rahmetullah Berişbek, ligin geride kalan kısmında topladıkları puanlarla başarılı bir imaj ortaya koyduklarını lisana getirdi.
Dünya Kupası ortasına 15 puanla 12. sırada giren Giresunspor’a dönem başında kimsenin baht vermediğini vurgulayan Rahmetullah, “Sezon başına baktığınız vakit kimse Giresunspor’un bu kadar puan toplayabileceğini düşünmüyordu lakin biz herkesi yanılttık. İnşallah bunun devamı gelir ve dönem sonu memnun bir biçimde ligde üst sıralarda oluruz.” diye konuştu.
Kariyeri boyunca Gençlerbirliği’nde forma giyen ve birinci sefer Ankara temsilcisi haricinde bir ekipte uzunluk gösteren Rahmetullah, ahenk sürecine ait, “Gerçekten birinci başta zorlandım lakin burada Hayrullah abi ve Sergen abi var. İki yıldır buradaydılar. Onlar yardımcı oldu diyebilirim. Onlarla uygun kaynaştığımızı düşünüyorum lakin hakikaten sıkıntı oldu. Gençlerbirliği’nde başarılı çıkış yakalamak isterdim lakin olmadı. Bu seneye güzel başladığımı düşünüyorum. Bu sene burada çıkış yapacağıma inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
“Milli ekibe gideceğimi düşünüyorum”
Rahmetullah, bu sene Giresunspor’u ligde tutacaklarına ve seneye ulusal ekibe gideceğine inandığını aktardı.
Teknik yönetici Hakan Keleş’in kendilerine her vakit takviye olduğunu anlatan genç orta saha, bu dönem daha sonradan oyuna girerek verdiği katkıya ait soruyu şu biçimde yanıtladı:
“Hakan Hoca her vakit bize dayanak oluyor. O yüzden oynayan oynamayan tüm oyuncular her vakit hazır bir biçimde bekliyor. Formanın geleceğini düşünüyorum. O yüzden alanda kendimi göstermeye çalışıyorum. Ulusal kadro amacım nitekim var lakin evvela burada ligde kalmak istiyoruz. Seneye de ulusal gruba gideceğimi düşünüyorum.”
Rahmetullah, Giresunspor’un genç bir takım oluşturduğunu ve orta vadede daha büyük amaçlara koşacaklarına inandığını kelamlarına ekledi.