Pelkas’tan Fenerbahçe itirafı

DeSouza

New member
Fenerbahçe’nin dönem başında İngiltere Championship takımlarından Hull City’e kiraladığı Yunan oyuncu Dimitris Pelkas, Muhteşem Lig’de hakemlerin oyunun akışına olumsuz müdahale ettiğini sav etti. .
Sarı-lacivertli takımda 2 dönem forma giyen 29 yaşındaki orta saha oyuncusu, Hull City’nin 2022 FIFA Dünya Kupası içinde Antalya’da gerçekleştirdiği kampta AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Yeni grubunda keyifli olduğunu vurgulayan Pelkas, Championship’in fazlaca güç ve çetin bir lig olduğunu söz etti.
Türk iş insanı Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin yeni teknik yöneticisi Liam Rosenior ile âlâ bir bağlantılarının bulunduğunu anlatan Pelkas, “ilk vakit içinderda Hull City’de epeyce memnunum. Çok sıkıntı ve çetin geçen bir ligde çaba ediyoruz. Çok çalışmamız ve gayret etmemiz lazım. Bütün çabayı alanda göstermemiz gerekiyor. Yeni bir hocamız var. Onunla fazlaca umutluyuz. Yeni hocamızla epeyce çalışarak birinci yarının tersine ikinci yarıda hayli hoş bir duruma geçeceğimizi düşünüyoruz.” tabirlerini kullandı.
Süper Lig ile Championship içinde en büyük farklılıkların hakemler olduğunu lisana getiren deneyimli oyuncu, şöyleki devam etti:
“Süper Lig ile Championship içinde epeyce önemli bir tempo farkı var. Bunu alanda hissedebiliyoruz. Bence bunun niçini hakemler. İngiltere’de hakemler oyunu durdurmuyor. Oyunun akmasına, kendi kendine oynanmasına müsaade veriyorlar ve bunu hakemler istiyor. Faul çalmaları Türkiye’ye göre epeyce sıkıntı. Bizim ligimizde hiç kolay faul çalınmıyor. Bir yerde okuduğuma bakılırsa İngiltere’de top neredeyse 10-15 dakika daha fazla oyunda kalıyor. Bundan dolayı temponun yüksek olduğuna eminim.”
“Fenerbahçeli taraftarlardan daima sevgi gördüm”
Dimitris Pelkas, Fenerbahçe’de epeyce hoş 2 dönem geçirdiğini lisana getirdi.
İngiltere’de kendisi için yeni bir maceraya yelken açtığını vurgulayan Pelkas, Fenerbahçe’ye ait “Fenerbahçe’de hem taraftarlar birebir vakitte sokaktaki beşerler tarafınca epeyce hoş bir sevgi gördüm. Beni daima sevgiyle karşıladılar. Geçen eşimle Türkiye’de epey hoş 2 yılımızın geçtiğini konuştuk. Lakin şu an kendim için yeni bir maceradayım. Burası da mükemmel bir yer ve taraftarlar beni fazlaca seviyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Acun Ilıcalı ile ortalarının epey yeterli olduğunu da aktaran hamle oyuncusu, Fenerbahçe’de hayli makûs bir periyotta üst üste şanssız sakatlıklar yaşadığını hatırlattı.
Sakatlığın futbolun bir modülü olduğunu anlatan Pelkas, “Fenerbahçe’de birinci sakatlığımın epeyce makus bir vakitte geldiğini düşünüyorum. Tam dönem öncesinde fazlaca hoş bir kamp devri geçirdikten daha sonra dönem başlangıcından 4 gün evvel bir omuz sakatlığı yaşadım ve neredeyse 1,5-2 ay alanlardan uzak kaldım. Sakatlık olduğu vakit gruplarda limitli sayıda kontenjan var. Diğer biri sizin yerinize oynuyor. Sakatlıktan dönünce tekrar yerimi almaya çalıştım ve aldım da. daha sonrasında 2. sakatlığı geçirdim ancak bunların hiç biri beni yıldırmadı. Sakatlıklara karşın geri döndüm ve Hull City’de devam ediyorum.” diye konuştu.
Sezon sonunda Fenerbahçe ile mukavelesi bitecek Pelkas, geleceğiyle ilgili durumu şu anda düşünmediğini ve Hull City’nin başarısına odaklandığını da belirtti.
“Messi dünyanın en âlâ futbolcusu”
Dimitris Pelkas, Arjantinli futbolcu Lionel Messi’ye duyduğu hayranlık sebebiyle Dünya Kupası’nda bu ülkeyi desteklediğini deklare etti.
Brezilya, İngiltere, İspanya ve Fransa’yı en güzel başlangıç yapan kadrolar olarak söz eden Pelkas, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Dünya Kupası’nda Messi’den dolayı Arjantin’i destekliyorum. Benim için Messi şu anda dünyanın en yeterli futbolcusu. Kimileri dünyanın en uygun futbolcusu olmak için Dünya Kupası kazanılması gerektiğini söylüyor lakin benim için şu anda da Messi o denli ve o denli de kalacak. Brezilya birinci 2 maçında epeyce güçlü görüldü. İngiltere de o denli. İspanya’ya da değinmek isterim. Onlar da fazlaca güçlü ve epey genç bir grup. Bilhassa Pedri-Gavi ikilisinin geleceğin Xavi-İniesta ikilisi olacağını düşünüyorum. Fransa’nın da fazlaca güçlü bir takımı var. Brezilya, İngiltere, İspanya ve Fransa favorilerim lakin umarım bir şey olur ve Arjantin bu turnuvayı kazanır.”