Maxim gelecek maçlara odaklandı

DeSouza

New member
Süper Toto Harika Lig gruplarından Gaziantep FK’nin orta saha oyuncusu Alexandru Maxim, geçmiş haftalarda yaşanan puan kayıplarını bir kenara bırakıp yapılacak maçlara odaklandıklarını bildirdi.
Rumen futbolcu, kulüp tesislerinde idman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, grupta her şeyin uygun gittiğini söylemiş oldu.
Bir haftalık müsaadenin kendileri için epey yeterli geldiğini söz eden Maxim, “Ailemizle vakit geçirme fırsatı bulduk, biraz futbolun haricinde kaldık. Bizim için güzel oldu, bir manada biraz yenilendik. Onun dışında burada her şey epey düzgün gidiyor aslına bakarsan.” dedi.
Maxim, grubun son haftalarda yaşadığı puan kayıplarının hatırlatılması üzerine şu biçimde konuştu:
“Buna bir niye bulmak nitekim epeyce sıkıntı, ben de bilmiyorum. Şu an için biz yalnızca işimize odaklandık. kimi vakit futbolun ortasında bu biçimde şeyler olabiliyor. Türkiye ligi hakikaten hayli sıkıntı bir lig. Her maçı kazanmak epeyce kolay değil. Tamam, 4 maç güzel başladık, biz de kazanmak istiyorduk lakin kimi vakit mümkün olmayabiliyor. kimi vakit küçük söylemiş olduğiniz kadrolar bile puan alabiliyor sizden. Geçmişi fazla konuşmak istemiyorum fakat geçmişe baktığımız vakit son dakikalarda puan kaybettiğimiz fazlaca maç oldu. O puanları kaybetmesek daha yukarlarda olabilirdik zira son dakikalarda puan kaybımız fazla oldu. Onun dışında şu an her şey fazlaca yeterli gidiyor. Geçmişi fazla konuşmuyoruz artık, çalışmalara başladık lige kadar âlâ bir biçimde hazırlanmak istiyoruz.”
Maxim, kendi performansıyla ilgili soruyla ilgili şunları söylemiş oldu:
“Şu an kendi işime odaklanmış bulunuyorum. Tabi her hafta kadroya yardım etmek istiyorum lakin kimi vakit bu mümkün olmayabiliyor. Aslında ben kendi performansımın haricinde ekip performansından bahsetmek istiyorum. Tabi ben âlâ olduğum vakit grupta düzgün oluyor, ekip âlâ olduğu vakit ben de âlâ oluyorum. her insanın benden beklentisi tabi ki yüksek, gol atmam, asist yapmam üzere lakin tabi benim için kıymetli olan kolektif muvaffakiyet, ekibin başarısı. Ekip kazandığı vakit hepimiz kazanıyoruz aslına bakarsanız. Bu istikamette performansımı arttırmak için çalışıyorum.”