Hamsik: “Burada olmaktan mutluyum”

DeSouza

New member
Trabzonspor’un Slovak oyuncusu Marek Hamsik,”Şampiyon olursak 61 sayısını dövme yaptıracağıma kelam veriyorum.” dedi.
Kulübün Youtube kanalında bordo-mavili taraftarların sorularını yanıtlayan Hamsik, Trabzonspor’a gelirken kentin Napoli’ye emsal olduğunun kendisine söylendiğini belirterek, şöyleki devam etti:
“ilk vakit içinderda Napoli’ye deniziyle hoş yemekleriyle tutkulu taraftarlarıyla hoş stadıyla biroldukça istikametten emsal bir yer olduğunu söylemiş olduler ve hepsi de gerçek. Kentler birbirine benziyor ve bu da beni memnun ediyor. çabucak hemen daha ligin yarısına geldik ancak ligdeki gidişatımız hepimizi keyifli ediyor. Hepimiz umuyoruz ki finalde de ligi kazanacağız.”
“Futbolun tadını çıkarıyorum”
Slovak oyuncu, ‘Futbolu Trabzonspor’da bırakmak istiyor musunuz?’ halindeki bir soruya da, “Şimdi emekliliği düşünmüyorum, burada olmaktan memnunum ve futbolun tadını çıkarıyorum.” cevabını verdi.
Hamsik, 17 numaralı formayı tercih etmesiyle ilgili olarak ise “Bu formayı tercih etmemin niçini doğum tarihim, 27.07.1987. Hepsinde ortada bir 7 sayısı var. Ben de bu yüzden 17’yi tercih ettim. Ancak şayet dönem sonunda şampiyon olursak 61 sayısını da dövme yaptıracağıma kelam veriyorum.” halinde konuştu.
Saç sitilini beğenip beğenmediği ve yakınlarından reaksiyon alıp almadığına ait bir soru üzerine de Hamsik, “Bu benim tarzım. Gençliğimden beri bu türlü yapıyorum ve bu benim totemim üzere. Herkes Hamsik’i bu saç şekliyle tanıyor. Futbol mesleğimi sonlandırdıktan daha sonra tahminen öteki bir şey bulmam gerekebilir. Ancak şu an için ne olur bilemiyorum.” dedi.
“Trabzon taraftarının tutkusunu seviyorum”
Hamsik, gençlere sıkı çalışmalarını tavsiye ederek, “Bence şayet çalışır ve hayalleriniz için mümkün olan her şeyi yaparsanız bunun mükafatını sonunda alırsınız. 34-35 yaşındayım neredeyse lakin her vakit evvelden daha düzgün olmak için çalışıyorum. Trabzon taraftarının tutkusunu seviyorum. Futbol için yaşıyorlar. Bu, oyuncular için mükemmel. Sahip olduğunuz bu tutkuyu alanda hissedebiliyoruz.” sözlerini kullandı.
Hamsik, Trabzonspor’da antrenörlük yapmak isteyip istemeyeceği formundaki bir soruya da “Bilmiyorum. şüphesiz çocuklar için olan futbol akademimde antrenör olacağım. 400 genç oyuncusu olan bir futbol akademim var. Onlarla başlayacağım. sonrasındasında ne olacağını goreceğiz.” karşılığını verdi.