“Galatasaray ile transfer için konuştuk”

DeSouza

New member
Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, yeni dönem çalışmaları kapsamında hayli yeterli bir hazırlık devri geçirdiklerini, Trabzonspor ile oynayacakları Turkcell Üstün Kupa maçı öncesi kadrosuna güvendiğini söylemiş oldu.
Yeni dönem öncesi kamp çalışmaları kapsamında evvel Bolu’nun Gerede ilçesinde toplanan ve 13 günlük kampın akabinde 2’nci etap kamp çalışmalarını Avusturya’da gerçekleştiren Demir Küme Sivasspor, Sivas’a döndü.
Trabzonspor ile 30 Temmuz’da İstanbul’da oynayacakları Turkcell Muhteşem Kupa maçının hazırlıklarına kulüp tesislerinde başlayan kırmızı-beyazlı grupta teknik yönetici İstek Çalımbay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bolu ve Avusturya kamplarının kusursuz geçtiğini aktaran Çalımbay, “Çalışma açısından kamplarımız harikaydı, sevinçli ve hoş bir biçimde kamp yaptık. özetlemek gerekirsesı harika bir hazırlık periyodu geçirdik. Oynadığımız 5 hazırlık maçını da epey yeterli biçimde bitirdik.” diye konuştu.
Çalımbay, transfer konusunda her insanın bir uğraş verdiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Ortada bir gerçek var, bizim yeterli bir takım kurmamız lazım. Uygun bir takım derken de geniş ve güzel oyunculardan şurası bir takım kurmamız gerekiyor ki biz hem Avrupa birebir vakitte Türkiye’de gidelim. Benim en çok istediğim şeylerden biri de oynayacağımız Üstün Kupa. Onu en güzel biçimde bitirmemiz gerekiyor. Bu da Sivas tarihinde hiç olmamış bir şey. Üstün Kupa’yı oynamak bütün futbolcuların, bütün kadroların en çok istediği şeyler. Bu maçtan evvel kesinlikle transfer yetiştirmemiz gerekiyordu ancak bütün uğraşlara karşın bu müsabakada yeni transferlerimizin olacağını zannetmiyorum. Bu, biraz bize kasvet olabilir.
Takımıma güveniyorum, eksiksiz de çalıştık, hayli düzgün bitirmek için elimizden gelen uğraşı göstereceğiz. Bizim kesinlikle oyuncu almamız gerekiyor. Bizi hem ligde tıpkı vakitte Avrupa’da taşıyacak oyuncular almamız gerekiyor. Başta büyük gruplar olmak üzere nitekim epeyce düzgün transferler yapılıyor. Ben geçen yılki üzere dert yaşamak istemiyorum. Bir an evvel transfer yapmalıyız. O alacağımız arkadaşların hazırlık periyoduna yetişmelerini fazlaca isterdim. Fakat maalesef gruba Murat Paluli, Robin ve Karol katıldı. Biz bir daha de Trabzonspor maçında elimizden gelen uğraşı göstereceğiz. Kapasitemizin üstüne çıkacağız. Üstün Kupa’yı uygun bir biçimde bitirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.”
Galatasaray’dan Olimpiu Morutan’ın transferini istediğini lisana getiren Çalımbay, “Galatasaray ile birebir yerde kamp yapıyorduk, hazırlık maçlarını izledim. Lider ile de konuştuk. Bizim liderimiz da konuştu. Bence bir sorun yok lakin diğer bir sorun var, onu da çözeceklerine inanıyorum. İnşallah çözerler. Bizim bir kez forvet gerisi bir oyuncuya katiyen muhtaçlığımız var. İnşallah olur, olmaması için bir niye yok.” sözlerini kullandı.
İdman
Isınma hareketleriyle başlayan egzersizde oyuncular, sonrasındasında 5’e 2 top kapma, pas ve pres çalışması yaptı.
Geniş alan pas çalışmalarıyla devam eden idmanda futbolcular, son kısımda ise yarı alanda çift kale maç oynadı.