“Fenerbahçe oyuncularını atmak kolay”

DeSouza

New member
Spor Toto Harika Lig’in 14. haftasında konuk ettiği Bitexen Giresunspor’a 2-1 yenilen Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Jorge Jesus, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Jesus, iç alanda birinci yenilgisi yaşadıklarını hatırlattı. bir daha 1 kişi eksik kalarak kaybettiklerini hatırlatan Portekizli teknik adam, “İlginçtir, 3. kırmızı kartımız. Batshuayi, Valencia ve Pedro gördü. Fenerbahçe oyuncularını atmak kolay. Bugünkü kırmızı kartı gösteren hakem, Valencia’ya kırmızı gösterenle tıpkı hakemdi.” diye konuştu.
Eksik kalmadan evvel yeterli bir performans sergilediklerini lisana getiren Jesus, şöyleki devam etti:
“Pedro atıldıktan daha sonra birinci yarının bitmesine 5 dakika vardı. İkinci yarıya güzel başladık. 10 kişi olmamıza karşın baskılı oyunu sürdürdük ve sorun yaşamdık. Futbolda bu biçimde şeyler yaşanıyor. Ligde hala 1. sıradayız. Daha evvelde sorsaydınız ‘Dünya Kupası’na 1 puan farkla önder gireceksiniz’ deseydiniz çabucak imzalardım. Artık ise daha fazla puan farkıyla birinciyiz. Şu anda en üst sıradayız.”
Yaşanan fazla sakatlığın muvaffakiyetin bir bedeli olduğunu vurgulayan Jesus, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Sakatlık riskinin limitinde hayli oyuncumuz var. Şayet haftada 1 maç yapıyor olsaydık bu durum bu kadar olmazdı. Ben de bu biçimde olmasını tercih ederim. Avrupa’da gidebildiğimiz kadar ileri gitmek istiyorum. Grubum genel olarak yeterli performans sergiledi, ortanın bize güzel geleceğini düşünüyorum. Fenerbahçe futbolcuları bu sene 25 maç oynadı. Bu biçim durumlarla baş edebilmeyi bilmeniz gerekiyor.”
“Mağlubiyetin niçini denetimimiz haricinde birtakım faktörlerdi”
Jorge Jesus, yenilginin denetimleri haricinde sebeplerden kaynaklandığını ileri sürdü.
Serdar Muhterem’in şanssızlığı ve kırmızı kartın maçın kararınu etkilediğini anlatan deneyimli çalıştırıcı, şunları aktardı:
“Mağlubiyetin niçini denetimimiz haricinde kimi faktörlerdi. Serdar’ın şanssızlığı ve kırmızı kart. Futbol bu yüzden eşsiz, birtakım anları denetim edemiyorsunuz. Maalesef bu belirtmiş olduğum 2 olay başımıza geldi. Kırmızı kart gördük ve Serdar’ın ayağı kaydı, yere düştü. Taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum, mükemmellerdi. Futbolcularımız maçı kaybetmemize karşın taraftarların takviyesi yardımıyla öz inançlı ve gururlu içeri girdiler.”
Luan Peres’in sakatlığını ameliyatsız bir biçimde atlatmayı amaçladıklarını ve bu tedaviyi kendisinin onayladığını belirten Jesus, Brezilyalı savunmacının 25 Aralık’ta ortalarında olacağını umduklarını söz etti. Jorge Jesus, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Serdar bu maçtan evvel oynadığımız lig maçında hayli âlâ performans sergilemişti ve bana bakılırsa maçın adamıydı. Futbolda bu biçimde anlar başınıza gelebilir. Savunma oyuncuları ve kalecilerin daha sık gelir. Yanılgı yaptıklarında telafisi mümkün olmuyor. Hocaları olarak onları anlıyorum. Toplantıya geciktik zira ‘oyuncularıma kimse soyunma odasından çıkmasın’ dedim. Daima birlikte vedalaşmak istedim. Uygun tatiller dilemek istedim. Zira bunu sonuna kadar hak ediyorlar. Başarılı olmak istiyorsak daima bir arada olmamız lazım. Tıpkı gemideyiz, birebir gaye için beraberyiz. O yüzden taraftarların takviyesi fazlaca değerli. Futbolda olaylar maç maç, hafta hafta gelişir. Bugün bir iş kazası yaşadık. Şu anda bunları konuşacak hayli vaktimiz var. Kıymetli olan taraftarlarımızın yanımızda olduğunu oyuncularımız gördü. Hocalarının ve liderlerinin yanında olduğunu gördüler.”
Öte yandan Dünya Kupası’na katılacak Enner Valencia, toplantı sırasında odaya gelerek teknik yöneticisi Jorge Jesus’a sarıldı ve Portekizli teknik adamla vedalaştı.