İş Yasasına ilişkin referandum, Demokrat Parti ikiye bölündü: Schlein bir denge istiyor

Ethereum

New member
Tgcom24
Sağduyu çizgisi

Şu ana kadar Demokrat Parti sekreteri resmi olarak partinin yanında yer almaktan kaçındı çünkü bu noktadaki tutumların Demokratlar arasında açıkça ifade edildiği bir sır değil ve Demokrat Parti'de de Conte'nin tutumunun da okunabileceği hiç kimse için açık değil. bu veriler ışığında. Mantık şöyle: Ukrayna'da olduğu gibi, 5 yıldızlı lider, Demokratların kaçınılmaz olarak daha ihtiyatlı bir çizgi izlemek zorunda kalacağı gerçeğine güvenerek soldaki Demokrat Parti'yi geçmeye çalışıyor. Partinin eski başkanı olarak bu tür konularda ani hamlelerden kaçınmanın ne kadar uygun olduğunu bilen Matteo Orfini'nin, hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde ifade ettiği şu cümle: “Bu referandumun, önümüzdeki dönemde ele alınması gereken bir konu olduğunu düşünmüyorum. Seçim kampanyasında bir yön olacağını tahmin ediyorum. Demokrat Parti içinde farklı görüşlerin olduğu, yönetim organlarında zamanı gelince tartışılacak bir konu olduğu çok açık. ortak bir tartışma yürüteceğizher zaman yaptığımız gibi.”

Renzi'nin sözleri

Matteo Renzi de konuyla ilgili görüşünü şöyle dile getirdi: “Jobs Yasası, Endüstri 4.0, vergi indirimi (IRAP işgücü maliyetleri), gerçek 80 avro: önlemlerimiz istihdam yarattı ve ücretleri artırdı. Bugün CGIL ve Cinque Stars bunu istiyor Bunları referandumla iptal edin reformistlere soruyorum: Ama hâlâ orada ne yapıyorsun?? Her konuda tutumlarını değiştiriyorlar. Reformistlerin evini inşa etmek için bizimle gelin. Avrupa Birleşik Devletleri'ni inşa etmek için” diye yazmıştı eski başbakan X'e.

Lehinde ve aleyhinde

“Schlein'in yerinde İş Kanunu ve CGIL'in istikrarsızlığına ilişkin referandumları imzalasaydım? Hayır, imzalamazdım ama sekreterimizin ne yapması gerektiğini söylememe izin vermiyorum.” Bu, PD yardımcısı Lorenzo Guerini tarafından, FM radyo istasyonu Giornale Radio'da Luca Telese ve Giuliano Guida Bardi'nin ev sahipliği yaptığı “L'Attimo Fuggente” programında konuşan tarafından açıklandı. Guerini, “Ya Schlein yerine Strada ve Tarquinio'yu aday gösterseydim? Neyse ki PD sekreteri değilim ve sanırım asla olmayacağım”, diye ekledi.

Yeşil Sol İttifakı ise İş Yasasının iptali için CGIL referandumunu desteklemeye hazır. “Maaşları hemen artırın. Nasıl? Bunu yarın, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 9.30'da Roma'daki Monk'ta tartışacağız, sakın kaçırmayın! Etkinlik sırasında İş Yasası'nın iptali için CGIL referandumları için imza atmak mümkün olacak. , güvencesizliği ortadan kaldırın ve satın almada çalışmayı daha güvenli hale getirin”. Sosyal medyada Avs milletvekili, İtalyan Solunun sekreteri Nicola Fratoianni böyle konuşuyor. Partinin solundan bir üye ve Meclis'teki İşçi Partisi komisyonunda PD grubunun lideri olan Arturo Scotto, referanduma yardım edecek olanlar arasında yer alıyor: “PD'nin çok sayıda aktivisti ve lideri olacak. Sekreterin dediği gibi imza toplamaya yardımcı olun, ben de onların arasında olacağım.”