Ignazio La Russa baş aşağı, Michele Riondino'nun şoku sonrası

Ethereum

New member
Aynı zamanda Taranto'daki büyük 1 Mayıs konseri Libero e Pensante'nin sanat yönetmeni olan Riondino şunları söylüyor: “Gerçekten komik olan şey şu ki faşistlerin daha özgün olduğu bir zaman vardıBir günlüğüne de olsa aslanlar daha cesurdu. Anavatanlarının haini ve katili olmakla suçlanma korkusu olmadan kimliklerine sahip çıktılar”. Ancak bugün Riondino şunu ekliyor: “Kendilerini tanımlamaktan, inançlarına sahip çıkmaktan korkuyorlar. Anti-faşist anayasa üzerine küfür ederek kimliklerine ihanet ediyorlar ve ardından koltuğa oturarak aynalara tırmanmada siyah kuşak olan süpercazzola'nın şampiyonu oluyorlar. Bunu samimiyetle söylüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Tepkiler

“Aktör Riondino'nun ağır saldırısı nedeniyle Senato Başkanı ile tam dayanışma içerisindeyim. Siyasi inançları ne olursa olsun, hiç kimse Devletin kurumsal makamlarına gösterilen saygıyı göz ardı edemez. Şiddet içeren hakaretler de kabul edilemez ve tamamen kabul edilemez. Riondino'nun La Russa'ya söylediği gerçeğin dışında, yaşananları ancak mutlak bir kararlılıkla kınamak mümkündür.” Forza Italia Ulusal Konseyi Başkanı ve Sicilya Valisi şunu söylüyor: Renato Schifani.

“Michele Riondino'nun kim olduğunu bilmiyorum ama onun aşağılık bir insan olduğunu biliyorum. Hezeyanının kurbanı olan Senato Başkanı Ignazio La Russa ile dayanışma içerisindeyim. Birçokları gibi nefret eken bir zavallı daha var. Rai olaylarının yeniden canlandırıldığına dair yalanlardan, 'ama Yahudi mi?' sorusunun önüne geçen merkez sağ senatörlere kadar yalan ve hakaretlerle ülkenin iklimini zehirleyen sol görüşlüler. Riondino'da Yahudi Tugayı'na yönelik hezeyan saldırılarını birleştiren ortak bir nokta var. Komünist ve Yahudi karşıtı hezeyan hakim. Bunlar İtalya'ya ciddi zarar veren insanlar.” Bu Forza Italia senatörlerinin başkanı tarafından açıklandı. Maurizio Gasparri.

“Senato Başkanı Ignazio La Russa'ya hitaben, Facebook'ta yayınlanan ve kendisini baş aşağı gösteren fotoğrafa en derin dayanışma duygularımı ifade ediyorum. Kurumlara zarar veren bu girişimi şiddetle kınıyorum.” Bunu Temsilciler Meclisi Başkanı şöyle ifade etti: Lorenzo Fontana.